Σίφουνας ο Ολυμπιακός με 12 γκολ σε τρία ματς (vids)

Εντυπωσιακός είναι ο Ολυμπιακός στα τρία τελευταία του παιχνίδια έχοντας σκοράρει δώδεκα φορές κι έχοντας κάνει περίπατο σε δύσκολες έδρες της επαρχίας.

Πήρε… φόρα ο Ολυμπιακός και στα τρία τελευταία παιχνίδια του στο ελληνικό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Πειραιά σε τρία ματς έχει πετύχει 12 γκολ κάνοντας περίπατο σε Αγρίνιο και Τρίπολη και περνώντας ένα ευχάριστο απόγευμα στο άδειο "Γ. Καραϊσκάκης" κόντρα στην ΑΕΛ.

Οι Πειραιώτες έχουν περάσει σαν σίφουνας από δύο επαρχιακές έδρες και διέλυσαν την αξιόμαχη και πολύ καλή φέτος ΑΕΛ. Τα δώδεκα ματς στα τρία τελευταία παιχνίδια του Ολυμπιακού δείχνουν την ποιότητα της ομάδας του Πέδρο Μαρτίνς και πως ανέβασε στροφές μόλις τελείωσε τις υποχρεώσεις στην Ευρώπη.

Το φοβερό είναι πως ο Ολυμπιακός τα έντεκα από τα δώδεκα γκολ τα έχει σημειώσει στα πρώτα ημίχρονα των αγώνων του. Σε αυτά τα τρία παιχνίδια έχει σκοράρει μόλις μία φορά στο β' 45λεπτο. Το έκανε στην Τρίπολη ο Γιώργος Μασούρας διαμορφώνοντας το τελικό 5-0 για τον Ολυμπιακό.

Στα παρακάτω λινκ μπορείτε να δείτε και να θυμηθείτε αυτά τα τρία χορταστικά παιχνίδια του Ολυμπιακού…