Μαρτίνς στους παίκτες: «Μη διαμαρτύρεστε στον διαιτητή»

Ο Πορτογάλος στο ημίχρονο φώναζε στους παίκτες του να μπουν στα αποδυτήρια και να μην ασχολούνται με τον διαιτητή.

Τις διαμαρτυρίες των ποδοσφαιριστών του Ολυμπιακού ξεσήκωσε η απόφαση του διαιτητή Τζοβάρα να ακυρώσει το γκολ του Χιλάλ Σουντανί με το οποίο το σκορ θα γινόταν 1-3. Ο ρέφερι από τη Φθιώτιδα έκανε χρήση του VAR και το τέρμα του Αλγερινού επιθετικού δεν μέτρησε.

Μετά το τέλος του πρώτου ημιχρόνου οι ποδοσφαιριστές των Πειραιωτών έτρεξαν στον διαιτητή του αγώνα για να διαμαρτυρηθούν για το γκολ του Σουντανί που ακυρώθηκε.

Άμεση, ωστόσο, ήταν η αντίδραση των Μαρτίνς, Καρεμπέ και Τοροσίδη που έσπευσαν στο σημείο και έκαναν νόημα στους ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού να αποχωρήσουν για τα αποδυτήρια. Ο Πορτογάλος τεχνικός τους ζητούσε να σταματήσουν να διαμαρτύρονται και να μπουν στα αποδυτήρια.

Το ίδιο έκανε και με τον Σουντανί που έσπευσε και αυτός να διαμαρτυρηθεί στον Τζοβάρα. Μάλιστα ο Αλγερινός πηγαίνοντας προς τη φυσούνα εξηγούσε στον προπονητή του πως δεν έχει κάνει παράβαση στη φάση του γκολ.