Αστέρας Τρίπολης - Λεβαδειακός 2-0: Φιλικό ξεμούδιασμα με «ρεζέρβες»

Ο Αστέρας Τρίπολης επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση του Λεβαδειακού με 2-0 με τον Μπόρια Χιμένεθ να χρησιμοποιεί κυρίως αναπληρωματικούς.

Ο Άστερας Τρίπολης ξεμούδιασε σε φιλικό παιχνίδι απέναντι στο Λεβαδειακό καθώς νίκησε εύκολα με σκορ 2-0. Ο προπονητής της ομάδας της Τρίπολης Μπόρια Χιμένεθ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν είχαν αγωνιστεί πολύ μέχρι σήμερα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι το σκορ για τον Άστερα άνοιξε στο 10ο μόλις λεπτό με τον Σίτο ενώ στο 29ο λεπτό ο Κρέσπι διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων με κεφαλιά.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τις δυο ομάδες να έχουν από μια καλή ευκαιρία, με τον Μπαράλες για τους Αρκάδες και τον Κόναν για τους Βοιωτούς.