Παναιτωλικός - Ξάνθη 1-2: Ανατροπή και κορυφή

Η Ξάνθη μετά το ΟΑΚΑ άλωσε και το Αγρίνιο, 2-1 τον Παναιτωλικό και μάλιστα με ανατροπή.

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Ξάνθη και μάλιστα εκτός έδρας, καθώς επικράτησε με ανατροπή του Παναιτωλικού με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν στις αντεπιθέσεις και κατάφεραν να ζευγαρώσουν τις επιτυχίες τους στη Superleague και να αναρριχηθούν στην κορυφή.

Από την άλλη πλευρά οι Αγρινιώτες προηγήθηκαν στο ματς, είχαν ευκαιρίες να κλειδώσουν τη νίκη, αλλά τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από αυτό το παιχνίδι.

Όλα τα γκολ σημειώθηκαν μέσα σε 7 λεπτά. Στο 70΄ο Παναιτωλικός κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Μπαΐροβιτς. Η Ξάνθη απάντησε στο 72΄ με ατομική προσπάθεια και σουτ του Τεσέιρα. Πέντε λεπτά ο Στούργκεον με το στήθος από κοντά, σημείωσε το 1-2.