Έμειναν στο 0-0 Παναιτωλικός και ΑΕΛ

Ισόπαλο 0-0 ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι του Παναιτωλικού με την ΑΕΛ.

Ο Παναιτωλικός αντιμετώπισε την ΑΕΛ σε αγώνα φιλικού χαρακτήρα. Οι «Αγρινιώτες» ήταν καλύτεροι από τους «βυσσινί» χάνοντας αρκετές ευκαιρίες μπροστά από την αντίπαλη εστία.

Στο πρώτο μέρος τα «καναρίνια» σπατάλησαν δύο ευκαιρίες με πρωταγωνιστή τον Λουσέρο και τον Ντουάρτε.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές παρουσίασαν διαφορετική ενδεκάδα χωρίς ωστόσο να επιτευχθεί κάποιο τέρμα, με το ισόπαλο 0-0 να μένει έως το φινάλε.

Παναιτωλικός α’ ημίχρονο: Γιαννακόπουλος, Μπελεβώνης (35’ Τσιγγάρας), Μαλής, Γιοβάνοβιτς (25’ Μπακαδήμας), Λιάβας, Λουσέρο, Ντάλσιο, Φυτόπουλος (35’ Μιμίτο), Ντίας, Ντουάρτε, Μπαΐροβιτς.

Παναιτωλικός β’ ημίχρονο: Κνετ, Τσιγγάρας, Λιάβας (74’ Μπελεβώνης), Μαλής (74’ Ντίας), Μπακαδήμας, Ταχάρ, Μιμίτο, Ντάλσιο (62’ Φυτόπουλος), Καββαδίας, Ρομάν, Μοράρ (72’ Ντουάρτε).

ΑΕΛ α' ημίχρονο: Κρίστινσον, Μπράλιτς, Μόρας, Μιχαήλ, Καρανίκας, Ζίβκοβιτς, Σεσέροβιτς, Φατιόν, Μιλοσάβλιεβιτς, Νούνιτς, Σικάφκα.

ΑΕΛ β' ημίχρονο: Ρίστιτς, Ζίζιτς, Μπράλιτς, Μιχαήλ, Ζίβκοβιτς, Μπέρτος, Φατιόν, Σεσέροβιτς, Γιάκος, Φιλίποβιτς, Ντάουντα.