Νίκη με δύο πρόσωπα για τον Παναθηναϊκό, 1-0 τη Φένλο

Ο Παναθηναϊκός επικράτησε σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στο Βέλγιο της Φένλο με 1-0.

Το τέταρτο φιλικό του αγώνα έδωσε ο Παναθηναϊκός στο Βέλγιο απέναντι στη Φένλο.

Οι «πράσινοι» μετά από ένα αδιάφορο πρώτο ημίχρονο εμφανίστηκαν με νέα ενδεκάδα στην επανάληψη και κατάφεραν να κατακτήσουν τη νίκη.

Διάστρεμμα ο Μπουζούκης στο φιλικό του Παναθηναϊκού

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης ήρθε λίγο πριν το φινάλε και συγκεκριμένα στο 85'.

Ο Χατζηγιοβάνης έβγαλε μία μπαλιά στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και ο Καμπετσής με σουτ στην κίνηση έστειλε τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Παναθηναϊκός: Διούδης, Ινσούα, Θεοχάρης, Κολοβέτσιος, Μαυρομμάτης, Αλεξανδρόπουλος, Ζαχίντ, Μπουζούκης(25' Δώνης), Κολοβός, Χατζηθεοδωρίδης, Βέργος.

Στο δεύτερο ημίχρονο: Κότσαρης, Γιόχανσον, Πούγγουρας, Νούνες, Ζαγαρίτης, Σερπέζης, Δώνης, Εμμανουηλίδης, Χατζηγιοβάνης, Κολοβός(69' Αθανασακόπουλος), Καμπετσής.