Οικονόμου: «Δυσκολευόμαστε να ξεπεράσουμε το 4-1 με τον Ολυμπιακό»

Σε συνέντευξη του ο Μάριος Οικονόμου αποκάλυψε πως η βαριά ήττα από τον Ολυμπιακό με 4-1 επηρέασε βαθύτατα την ΑΕΚ.

Μιλώντας στο match programme της ΑΕΚ για το σημερινό (26/2) ματς με τον Ατρόμητο για το Κύπελλο ο Οικονόμου αναφέρθηκε στο πόσο επηρέασε την ΑΕΚ η ήττα από τον Ολυμπιακό.

Αναλυτικά όσα είπε για το 4-1: «Μας έχει μείνει αυτό το παιχνίδι, κακά τα ψέματα, δεν είναι κάτι που ξεπερνιέται εύκολα. Κάναμε όλοι μας τουλάχιστον δύο μέρες άυπνοι, βλέπω και τα παιδιά στα αποδυτήρια πως ήταν, κατά κύριο λόγο για την τεράστια διαφορά προσώπου και εικόνας ανάμεσα στο πρώτο και στο δεύτερο ημίχρονο. Μπήκαμε στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με αυτοπεποίθηση, λέγαμε ότι ‘’πάμε καλά’’, ‘’να είμαστε έτσι και στο δεύτερο’’, να το ελέγξουμε και μετά διαπιστώσαμε όλοι μας πως στο γήπεδο βγήκε μια διαφορετική ομάδα. Μια ομάδα που έπαιξε λίγο πιο πίσω, που δεν το πίστεψε, που έχασε μονομαχίες και αυτό οδήγησε στα δύο πρώτα γκολ που δεχτήκαμε. Ειδικά το πρώτο ένα απρόσμενο σουτ έξω από την περιοχή από το κακό πόδι του παίκτη του Ολυμπιακού κατέληξε μέσα… Μετά φαίνεται ότι επηρεαστήκαμε πάρα πολύ. Δικαιολογίες δεν ψάχνουμε, οφείλουμε να δούμε τι έφταιξε, να κοιτάξουμε τις ευθύνες μας και να συνεχίσουμε. Αλλά δεν το κρύβω ότι δυσκολευόμαστε να το ξεπεράσουμε αυτό το αποτέλεσμα».