Παναιτωλικός-ΠΑΣ Γιάννινα 1-0: «Σάμπα» στο Αγρίνιο

Με γκολ του Άργκους στο 79' ο Παναιτωλικός επιβλήθηκε του ΠΑΣ Γιάννινα στο Αγρίνιο με 1-0 για την 22η αγωνιστική της Super League.

Ο Βραζιλιάνος κεντρικός αμυντικός Άργκους με κεφαλιά στο 79’ χάρισε την νίκη στον Παναιτωλικό επί του ΠΑΣ Γιάννινα. Την ασίστ έδωσε ο συμπατριώτης του Μάρκος Πάουλο, που μπήκε ως αλλαγή στο ματς, έπειτα από τετράμηνη απουσία εξαιτίας τραυματισμού.

Η ομάδα του Αγρινίου ήταν ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο, οπότε είχε ευκαιρίες και δοκάρι με τον Μάζουρεκ, στο 62’. Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά δεν αξιοποίησαν τις δικές τους καλές ευκαιρίες, βρίσκοντας απέναντί τους τον γκολκίπερ Γιαννακόπουλο.