Κάναντι: «Ευχαριστημένος από την ισοπαλία, θα μπορούσαμε και τη νίκη»

Ευχαριστημένος από την ισοπαλία με τον Αστέρα στην Τρίπολη ήταν ο προπονητής του Ατρόμητου, Νταμίρ Κάναντι, μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Περιστερίου απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 χάρη σε γκολ του Ουάρντα στο 82ο λεπτό και ο Αυστριακός τεχνικός στις δηλώσεις του τόνισε ότι οι παίκτες θα μπορούσαν να έχουν πάρει και τη νίκη, αν ο Κουλούρης ευστοχούσε από πλεονεκτική θέση λίγο πριν τη λήξη του αγώνα:

«Σήμερα με το τελικό αποτέλεσμα θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι και αυτό γιατί στο πρώτο ημίχρονο δεν βρήκαμε τον ρυθμό που θέλαμε. Αυτό βέβαια έγινε και λόγω των καιρικών συνθηκών, λόγω του αέρα και του κρύου που δημιούργησε εξτρά δυσκολίες.

Στο 2ο ημίχρονο βελτιωθήκαμε και δείξαμε μια εξαιρετική νοοτροπία. Κυνηγήσαμε όχι μόνο την ισοπαλία αλλά και την νίκη και μάλιστα θα μπορούσαμε να την πετύχουμε με την ευκαιρία του Κουλούρη. Δεν το καταφέραμε όμως κι έμεινε αυτό το 1-1».