Aπόλλων-Ξάνθη 1-0: Eπιτέλους νίκη

Με γκολ του Τομάς στο 58΄ ο Απόλλων σημείωσε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα, 1-0 την Ξάνθη.

Ο Απόλλων μπήκε πιο δυνατά και είχε τις καλύτερες στιγμές, όπως αυτή στο 29ο λεπτό, όταν δυνατό σουτ του Ντεφεντερίκο πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Η Ξάνθη ήταν σε κακή ημέρα και ελάχιστες φορές μπόρεσε να πλησιάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.

Στο β΄ ημίχρονο, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 58ο λεπτό ο Τομάς με ωραία ατομική προσπάθεια νίκησε τον Ζίβκοβιτς για το 1-0. Στο τελευταίο 20λεπτο η Ξάνθη πίεσε για το γκολ της ισοφάρισης αλλά ο Απόλλων οπισθοχώρησε και κάλυψε τα νώτα του.