Δείτε τα Highlights από το ΑΕΛ - ΠΑΣ Γιάννινα 2-0

Η ΑΕΛ έκαμψε το εμπόδιο του ΠΑΣ Γιάννινα με σκορ 2-0 και ανέβηκε στη 10η θέση βάζοντας σε μπελάδες την ομάδα του Γιάννη Πετράκη.

Η ΑΕΛ φιλοξένησε τον ΠΑΣ Γιάννινα στη 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος και τον νίκησε με σκορ 2-0. Σκόρερς της αναμέτρησης οι Γκόλιας και Ντέλετιτς.

Οι Λαρισαίοι πραγματοποίησαν την καλύτερη τους φετινή εμφάνιση και έφτασαν σε ένα πολύ σημαντικό τρίποντο. Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης ήταν περισσότερο αναγνωριστικό και για τις δύο ομάδες, ωστόσο ο ρυθμός ήταν ικανοποιητικός.

Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου, ο ΠΑΣ έμεινε με 10 παίκτες μετά την αναβολή του Τσικάρσκι με 2η κίτρινη κάρτα και δεν έκρυψε τα παράπονα του από τη διαιτησία της αναμέτρησης, ενώ 2 λεπτά αργότερα, στο 50' ο Γκόλιας έκανε το 1-0. Στο 76' ο Μιλοσάβλιεβιτς βρήκε με ένα «μαγικό» τρόπο τον Ντέλετιτς και αυτός διαμόρφωσε με όμορφο τρόπο το τελικό 2-0.