Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 10ης αγωνιστικής της Super League

Δείτε το πρόγραμμα της δέκατης αγωνιστικής της Super League. 

Το πρόγραμμα και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της 10ης αγωνιστικής της Super League

Με την δέκατη αγωνιστική συνεχίζεται η δράση της Super League. Το Σάββατο θα πραγματοποιηθούν τρεις αναμετρήσεις, αρχής γενομένης στις 17:15 με τον αγώνα της ΑΕΛ κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Οι «Ηπειρώτες» που αγνοούν την νίκη εδώ και πέντε αγωνιστικές θέλουν διακαώς ένα θετικό αποτέλεσμα. Στις 19:00 η Ξάνθη θα υποδεχτεί τον Πανιώνιο με στόχο την διεύρυνση του νικηφόρου σερί της.

Η ημέρα κλείνει στις 19:30 με τον Λεβαδειακό να φιλοξενεί τον ΟΦΗ σε μία αναμέτρηση που έχει μεγάλη βαθμολογική σημασία και για τις δύο ομάδες.

Στα ματς της Κυριακής ξεχωρίζει το μεγάλο ντέρμπι ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό στο «Γ.Καραϊσκάκης» στις 19:30. Οι Πειραιώτες προέρχονται από μία επιβλητική εμφάνιση κόντρα στην Ντουντελάνζ και στοχεύουν στην νίκη απέναντι στους «πράσινους« που θα προσπαθήσουν να χαλάσουν τα σχέδια του «αιώνιου» αντιπάλου.

Νωρίτερα στις 15:00 η ΑΕΚ θα αναμετρηθεί με τον Ατρόμητο, στις 17:15 ο ΠΑΟΚ θα φιλοξενήσει τον Παναιτωλικό ενώ στις 19:00 η Λαμία θα υποδεχθεί τον Αστέρα Τρίπολης.

Η αυλαία της αγωνιστικής πέφτει την Δευτέρα με τον αγώνα του Απόλλων Σμύρνης-Άρης στις 19:00.

Σάββατο(10/11)

ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα

AEΛ FC Arena, 17:15, NS1

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας), Σταύρος Σίπκας (Σάμου)

4ος: Βασίλειος Φωτιάς (Πέλλας)

Α.Ο. Ξάνθη-Πανιώνιος

Ξάνθη Arena, 19:00, ΕΡΤ1

Διαιτητής: Γεώργιος Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Βοηθοί: Χρήστος Μπαλτάς (Αχαΐας) , Ανδρέας Μεϊντάνας (Αχαΐας)

4ος: Φώτιος Φωτιάδης (Καστοριάς)

Λεβαδειακός-ΟΦΗ

Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς, 19:30, NS2

Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Αντώνιος Καρατζίκας (Αθηνών), Ανδρέας Φωτόπουλος (Αθηνών)

4ος: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας)

Κυριακή (11/11)

ΑΕΚ-Ατρόμητος

ΟΑΚΑ, 15:00, NS2

Διαιτητής: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Βοηθοί: Κωνσταντίνος Ψάρρης (Ζακύνθου), Κωνσταντίνος Τριανταφύλλου (Αρκαδίας)

4ος: Αγγελός Ευαγγέλου (Αθηνών)

ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός

Γήπεδο Τούμπας, 17:15, NS3

Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Ράϊνχαρντ Μπουξμπάουμ (Αν.Αττικής), Δημήτριος Φίλος (Βοιωτίας)

4ος: Ευάγγελος Μανούχος (Αργολίδας)

Λαμία-Αστέρας Τρίπολης

ΔΑΚ Λαμίας, 19:00, ΕΡΤ1

Διαιτητής: Γεώργιος Βρέσκας (Πιερίας)

Βοηθοί: Δαμιανός Ευθυμιάδης (Πιερίας), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ.Αττικής)

4ος: Στέφανος Κουμπαράκης (Θράκης)

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

Στάδιο «Γ.Καραϊσκάκης», 19:30, NS1

Διαιτητής: Αντριέν Γιάκοτετ (Ελβετία)

Βοηθοί: Γιαν Κοεμπέλ (Ελβετία), Βιτάλ Γιόμπιν (Ελβετία)

4ος: Εμμανουήλ Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Δευτέρα (12/11)

Απόλλων Σμύρνης-Άρης

«Γεώργιος Καμάρας», 19:00, ΕΡΤ1

Διαιτητής: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας)

Βοηθοί: Αθανάσιος Κόλλιας (Ηπείρου), Κωνσταντίνος Κωνστάντιος (Εύβοιας)

4ος: Αθανάσιος Ζέσος (Κιλκίς)

Ο ιστότοπος αυτός χρησιμοποιεί cookies για βελτιστοποίηση της εμπειρίας του χρήστη. Διαβάστε περισσότερα
ΑΠΟΔΟΧΗ