Λουτσέσκου: «Αντιδράσαμε σωστά, δεν ήταν εύκολη η κατάσταση μετά τον Παναθηναϊκό»

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου στάθηκε στην αντίδραση που έβγαλε ο ΠΑΟΚ και πήρε τη νίκη με 1-3 επί του Παναιτωλικού.

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-3 και ανατροπή του Παναιτωλικού και ο Ραζβάν Λουτσέσκου ήταν ευχαριστημένος από την αντίδραση που έβγαλε η ομάδα του:

«Πιστεύω πως και στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν καλοί με το 10λεπτο. Είχαμε ευκαιρίες, δύο δοκάρια αλλά ήμασταν άτυχοι. Ίσως η εικόνα του 1-0 να έδειξε πως είχαμε πίεση αλλά δεν ήταν έτσι. Αντιδράσαμε σωστά και ίσως να μπορούσαμε να έχουμε μεγαλύτερο σκορ υπέρ μας.

Δεν ήταν εύκολη η κατάσταση μετά τον Παναθηναϊκό. Παίξαμε 120 λεπτά και ξοδέψαμε ενέργεια. Έπρεπε να παίξουμε με ροτέισον και είναι φυσιολογικό να έρθουν από τον πάγκο παίκτες με εμπειρία για να πάρουμε τη νίκη».