Τερζής: «Υπάρχει αλλοίωση αποτελέσματος»

Παράπονα από τη διαιτησία είχε ο προπονητής του Άρη, Απόστολος Τερζής, μετά την ήττα με 3-2 από τον ΠΑΟΚ.

Για «αλλοίωση αποτελέσματος» έκανε λόγο ο προπονητής του Άρη, Απόστολος Τερζής, μετά την ήττα της ομάδας του με 3-2 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. Σε δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA είπε:

«Πληρώσαμε τα λάθη μας στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου. Ήταν κάτι που είχαμε πει να προσέξουμε. Αυτό που θέλω να πω με σιγουριά είναι πως έγινε σήμερα αλλοίωση αποτελέσματος με τη φάση του 30ου λεπτού που δεν μας έδωσε πέναλτι και κόκκινη κάρτα.

Είχαμε ευκαιρία σε εκείνο το λεπτό να σκοράρουμε, βάλαμε και το γκολ με τον Καμαρά και θα ήταν ένα εντελώς διαφορετικό παιχνίδι. Υπάρχει πέναλτι και κόκκινη κάρτα. Είναι αλλοίωση το ξαναλέω με τον Κουλιεράκη να τραβάει και να ρίχνει τον Ματέο».