Μεταξάς - Αστέρας Τρίπολης: «Πρέπει κάποια στιγμή να βάλουμε γκολ»

Δηλώσεις μετά την ισοπαλία με το Βόλο παραχώρησε ο προπονητής του Αστέρα Τρίπολης, Ηρακλής Μεταξάς.

Στο 0-0 έμειναν Αστέρας Τρίπολης και Βόλο για τη 14η αγωνιστική της Super League, με τον Ηρακλή Μεταξά να επισημαίνει την αδυναμία της ομάδας του στο σκοράρισμα.

Ο κόουτς των Αρκάδων αναφέρθηκε στις ευκαιρίες που έχασε η ομάδα του, λέγοντας πως είχε τον έλεγχο του αγώνα αλλά δε μπορούσε να ολοκληρώσει.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε:

«Είχαμε τον έλεγχο, άμα σκεφτώ στο πρώτο ημίχρονο είχαμε κατευθείαν το δοκάρι, μετά το τετ α τετ του Κρέσπι. Μας λείπει το γκολ, δεν είναι μόνο σήμερα, είναι σε όλα τα παιχνίδια. Θα προσπαθήσουμε, θα δουλέψουμε σκληρά. Μετά σου λύνονται τα χέρια, τα πόδια. Μετά σου φαίνονται όλα πιο εύκολα, να πας μπροστά με 1 ή 2-0 μπροστά, μετά το παιχνίδι είναι πιο εύκολο.

Τα παιδιά νιώθουν μια πίεση και δυσκολεύτηκαν. Το παλέψαμε ως το τέλος, στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε πάλι τετ α τετ του Μπαρτόλο που δεν το έβαλε. Είχαμε αρκετές ευκαιρίες, πρέπει να βάλουμε γκολ κάποια στιγμή. Καταλαβαίνω και τον κόσμο, που ανυπομονεί για την νίκη εδώ στην έδρα μας».