Δεύτερη νίκη του ΠΑΟΚ στην Κύπρο (3-0)

Ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο φιλικό που έδωσε επί Κυπριακού εδάφους, νίκησε την ΑΕ Λεμεσού με 3-0

Στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε ο ΠΑΟΚ στην Κύπρο (μετά το 4-1 επί της Άσντοντ), νίκησε την ΑΕ Λεμεσού με 3-0. Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων σε όλη την διάρκεια του αγώνα και έφτασαν εύκολα στην τελική επικράτηση.

Στο 10’ από σέντρα στου Σάστρε, ο Αουγκούστο έκανε το 1-0. Οι Κύπριοι στο 21’ είχαν δοκάρι με τον Μπεραχίνο και στο 32’ ο Νάρει από δεξιά βρήκε τον Νέλσον Ολιβέιρα και με κεφαλιά σημείωσε το 2-0. Οι Θεσσαλονικείς έκαναν τρία τα τέρματά τους στο 72’ με ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπίσεσβαρ.

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ: Ολιβέιρα, Μπάστο, Τεϊξέιρα, Σάντος, Τζάλμα, Ζντραφκόφσκι, Παπαφώτης, Κονιτνέλα, Κατσανίκλιτς, Μπεραχίνο, Σις.

Στην επανάληψη έπαιξαν και οι: Κυριάκου, Φραντζής, Μπιλοβάρ, Παντελή, Νεοφύτου, Ανδρέου, Ιωάννου, Συλβέστρου, Τσέποβιτς, Μιλιντσεάνου, Παπαφώτης (67’ Κόλλιας).

ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Σοάρες, Σβαμπ, Αουγκούστο, Κωνσταντέλια, Ολιβέιρα, Ελ Καντουρί, Νάρεϊ.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Ζίβκοβιτς, Τσαούσης (76’ Σεουμάι), Βιεϊρίνια, Κάργας, Νάσμπεργκ, Σβαμπ (60’ Κούρτιτς), Φ. Σοάρες, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Αντρέ Ρικάρντο, Μπράντον Τόμας.