ΠΑΣ Γιάννινα: Φιλική νίκη (3-1) επί της Βέροιας

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε 3-1 της Βέροιας σε φιλικό παιχνίδι.

Την ευκαιρία να διατηρήσει σε αγωνιστικό ρυθμό τους παίκτες του αλλά και να διορθώσει όσα δεν του άρεσαν στα πρώτα παιχνίδια της Super League 1, είχε ο τεχνικός του ΠΑΣ Γιάννινα, Θανάσης Στάϊκος, εκμεταλλευόμενος τη διακοπή.

Οι Ηπειρώτες αντιμετώπισαν την Πέμπτη (22/9) σε φιλικό αγώνα τη Βέροια και επικράτησαν 3-1. Ο ΠΑΣ προηγήθηκε με τον Σταματελόπουλο στο 13', σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε και το πρώτο ημίχρονο.

Η Βέροια κατάφερε στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους και συγκεκριμένα στο 54' να κάνει το 1-1 με τον Φασίδη. Ένα 1-1 που έδειχνε να μένει ως το τέλος, ωστόσο οι Ηπειρώτες μετά το 80' ανέβασαν ρυθμό και κατάφεραν να σκοράρουν δύο φορές. Η αρχή έγινε στο 83' με ωραίο σουτ του Ροσέρο για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Τζίμας στις καθυστερήσεις.