ΟΦΗ: Γύρισε με γκολ ο Τοράλ, ετοιμοπόλεμος και ο Μεγιάδο

Στην επιστροφή του στην αγωνιστική δράση έπειτα από 2,5 μήνες ο Τζον Τοράλ σκόραρε με την φανέλα του ΟΦΗ

Ο ΟΦΗ κέρδισε σε φιλικό ματς τον Πόρο με 5-1, αλλά αυτό είναι το λιγότερο που χαροποιεί τους υπεύθυνους του συλλόγου του Ηρακλείου. Τα χαμόγελα προκλήθηκαν από την επανεμφάνιση δύο παικτών που ταλαιπωρήθηκαν και στη φετινή περίοδο από τραυματισμό, αλλά πλέον είναι έτοιμοι να συνδράμουν την προσπάθεια των μαυρόασπρων στη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Από τη μια ο Αργεντίνος κεντρικός χαφ Μιγκέλ Μιεγιάδο, ο οποίος είχε υποβληθεί σε αρθροσκόπηση στις αρχές Σεπτεμβρίου και από την άλλη ο Ισπανός μεσοεπιθετικός Τζον Τοράλ που γύρισε στην αγωνιστική δράση έπειτα από 2,5 μήνες. Αμφότερoι χρησιμοποιήθηκαν για 45 λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο του φιλικού με τον Πόρο, όπου μάλιστα ο Τοράλ πέτυχε και το πρώτο του γκολ με την μαυρόασπρη φανέλα με ωραία ατομική προσπάθεια και τελείωμα στο 83’

Τα υπόλοιπα τέρματα για τον ΟΦΗ σημείωσαν οι Νίερα, Ντουρμισάι, Πασαλίδης και αυτογκόλ ο Καλαμιώτης. Με αυτογκόλ πέτυχε το γκολ της τιμής και η έτερη ομάδα του Ηρακλείου και σκόρερ τον Παπαδομιχελάκη.