Ολυμπιακός - Ατρόμητος 0-0: Δυσαρέσκεια των Πειραιωτών για τον Γκορτσίλα

Έντονα παράπονα έχουν στον Ολυμπιακό από τον Γκορτσίλα για τη διαιτησία του στο 0-0 με τον Ατρόμητο.

Έξαλλοι ήταν στον Ολυμπιακό μετά το 0-0 με τον Ατρόμητο κυρίως για τον τρόπο που διαχειρίστηκε το ματς ο Γκορτσίλας (Μακεδονίας). Οι πρωταθλητές Ελλάδας διαμαρτύρονται για πέναλτι στον Βαλμπουενά στα πρώτα λεπτά του αγώνα, αλλά και για το γεγονός ότι ήταν ανεκτικός στα μαρκαρίσματα των παικτών του Ατρομήτου δίχως να βγει εύκολα από το τσεπάκι του η κίτρινη κάρτα.

Ολυμπιακός – Ατρόμητος 0-0: Έχασε τα… άχαστα στο τέλος και το «πλήρωσε»!

Εκνευρισμός επικρατούσε στις τάξεις των Πειραιωτών και για τον χειρισμό του Γκορτσίλα στις συνεχείς καθυστερήσεις των φιλοξενούμενων. Έκαναν λόγο για διακοπές που γίνονταν κάθε λίγο και λιγάκι ακόμα και στο διάστημα των επτά λεπτών που είχε δείξει για καθυστερήσεις.