Σαραγόσα – Ατρόμητος 1-1: Αντίο με ισοπαλία

Ο Ατρόμητος στο τελευταίο του φιλικό ματς επί Ισπανικού εδάφους, πήρε την ισοπαλία (1-1) κόντρα στη Σαραγόσα με γκολ του Οικονομίδη στο 86’. Αποβλήθηκε ο προπονητής της ομάδας του Περιστερίου, Άνχελ Λόπεθ

Με ένα όμορφο γκολ του Οικονομίδη στο 86’ ο Ατρόμητος ολοκλήρωσε την προετοιμασία του στην Ισπανία παίρνοντας ισοπαλία (1-1) από τη Σαραγόσα.

Οι Ισπανοί κατάφεραν να προηγηθούν με τον Γκάμεθ στο 39ο λεπτό σε μια κόντρα επίθεση. Ο Οικονομίδης στο 86’ ισοφάρισε σε 1-1. Ήταν μια προσπάθεια του Μπετινέλι που κόντραρε, με τον Οικονομίδη να ακολουθεί τη φάση να γίνεται κάτοχος της μπάλας στην περιοχή και να τελειώνει υποδειγματικά γράφοντας το 1-1.

* Στα μισά του ημιχρόνου τραυματίστηκε ο Στρούγγης και τη θέση του πήρε ο Μουνίθ με τον Βασιλαντωνόπουλο να γυρίζει στόπερ.

*Στο β’ ημίχρονο αποβλήθηκε ο τεχνικός του Ατρόμητου Άνχελ Λόπεθ για διαμαρτυρία.

Η σύνθεση του Ατρόμητου: Πίριτς, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Βασιλαντωνόπουλος, Αθανασίου, Σάλομον, Νάτσος, Καρτάλης, Πισάνο, Κλωναρίδης, Κουλούρης.

Αγωνίστηκαν και οι: Καστεγιάνο, Μπεντινέλι, Μουνίθ, Οικονομίδης, Τριμμάτης, Κωτσόπουλος, Μπουλάρι.