Λαμία – Εθνικός Άχνας 2-2: Γκολ και θέαμα στο «Αθανάσιος Διάκος»

Ισόπαλη (2-2) στο πρώτο φιλικό της σεζόν η Λαμία, με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας στο «Αθανάσιος Διάκος». Στο πρώτο ημίχρονο και τα τέσσερα γκολ!

Η Λαμία με το...καλημέρα άνοιξε το σκορ. Από κόρνερ που εκτέλεσε ο Ταϊρόν, ο Τζανετόπουλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ στο 2’ με τον Εθνικό Άχνας να απαντά με τον Μάριο Ηλία δέκα λεπτά μετά. Στο 23’ από το φάουλ του Ταϊρόν, ο Μανούσος με κεφαλιά δεν βρήκε στόχο αλλά δώδεκα λεπτά ο Ελευθεριάδης μετά την πάσα του Γκέντσογλου έγραψε το 2-1. Ο Ζάκπα στο 43’ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

ΠΑΣ Λαμία (πρώτο ημίχρονο): Σαράνοφ, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Γκέντσογλου, Γκούγκα, Ταϊρόν, Μανούσος, Ελευθεριάδης, Ρόμανιτς.

ΠΑΣ Λαμία (δεύτερο ημίχρονο): Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Βύντρα, Μαζουλουξής, Σαραμαντάς, Τρούμπουλος, Νούνιες, Καραμάνος, Μανουσάκης, Τσούκαλος, Γκιούγκα. Έπαιξαν και οι Νικολόπουλος, Μαργαρίτης.