Λόπεθ: «Πρέπει να παλεύουμε τα παιχνίδια μέχρι το τέλος» (vid)

Ευχαριστημένος δήλωσε ο Άνχελ Λόπεθ μετά τη νίκη του Βόλου επί του Παναιτωλικού με 3-1 για την τρίτη αγωνιστική των play out.

Ο Βόλος επικράτησε εντός έδρας του Παναιτωλικού με 3-1 για την τρίτη αγωνιστική των play out του πρωταθλήματος.

Βόλος - Παναιτωλικός 3-1: Δεν χαρίζεται!

Ο προπονητής των Θεσσαλών, Άνχελ Λόπεθ, δήλωσε στη NOVA πως οι παίκτες του ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο σε σύγκριση με το δεύτερο.

Αναλυτικά τα όσα είπε: «Είμαι πολύ ευχαριστημένος για το πρώτο ημίχρονο, είχαμε την ίδια ανταπόκριση όπως στο προηγούμενο παιχνίδι με την Λαμία, στο δεύτερο ημίχρονο μπορούμε να πούμε ότι επειδή είχαμε τι αποτέλεσμα μπερδευτήκαμε λίγο αλλά πρέπει να παλεύουμε τα παιχνίδια μέχρι το τέλος.

Όλοι θέλουμε να έχουν καλή νοοτροπία, κάθε εβδομάδα δουλεύουμε πολύ σκληρά και για όλους μας κάθε ματς είναι μια μεγάλη ευκαιρία. Ο κανόνας στην ομάδα μας είναι όταν σκοράρεις ένα γκολ να πας την μπάλα στην σέντρα και να πας να σκοράρεις ξανά.

Θέλουμε να είμαστε μια ομάδα που πιέζει ψηλά, μια γενναία ομάδα και μια ομάδα που παίζει για να κερδίσει και όχι για να μην χάσει».