AEK - Αστέρας Τρίπολης 2-2: Τα τέσσερα γκολ της αναμέτρησης! (vids)

Εξαιρετικό ξεκίνημα για τον Αστέρα Τρίπολης που προηγήθηκε 2-0 αλλά η ΑΕΚ κατάφερε να φέρει το ματς στα ίσα (2-2).

Η ΑΕΚ υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης στο ΟΑΚΑ για την 23η αγωνιστική της Super League 1. Οι Αρκάδες μπήκαν καλύτερα στο ματς και κατάφεραν να προηγηθούν με τη συμπλήρωση 16 λεπτών.

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μουνάφο έκανε το σουτ, η μπάλα κατέληξε στην Φερνάντεθ, ο οποίος πλάσαρε ανενόχλητος και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του!

Σαν να μην έφτανε αυτό, οι Αρκάδες «χτύπησαν» (δύο λεπτά αργότερα) και πήραν αέρα δύο τερμάτων μέσα στο ΟΑΚΑ.

Ύστερα από νέα εκτέλεση κόρνερ, ο Σουάρεθ πήδηξε ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα!

Η ΑΕΚ έκανε την αντεπίθεση της και μείωσε σε 1-2 λίγο πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου. Ο Τάνκοβιτς πέρασε ωραία κάθετη στον Σιμάνσκι, ο οποίος με ένα τρομερό σουτ μέσα από την περιοχή νίκησε τον Τσιφτσή και έβαλε ξανά στο παιχνίδι τους «κιτρινόμαυρους».

Η ΑΕΚ μπήκε φουριόζα στην επανάληψη για να φέρει το ματς στα ίσα και το κατάφερε με τον καλύτερο της παίκτη μέσα στο παιχνίδι. Ο Γκαρσία ξέφυγε απ' τα δεξιά, γύρισε την κατάλληλη στιγμή στον Σιμάνσκι, ο οποίος πλάσαρε τον Τσιφτσή, ισοφαρίζοντας για την ομάδα του στο 68'.