Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος: Ο Γιαννιώτης είπε «όχι» στον Μπαράλες! (vid)

Ο Αστέρας Τρίπολης έχασε μοναδική ευκαιρία να πάει με προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο! Δείτε την εξαιρετική επέμβαση του Γιαννιώτη στην κεφαλιά του Μπαράλες

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται τον Ατρόμητο τη Δευτέρα (14/12, 19.30)σε έναν αγώνα κομβικό και για τις δυο ομάδες, στην προσπάθειά τους να μπουν στην εξάδα του πρωταθλήματος και σε ματς που ρίχνει την αυλαία της 12ης αγωνιστικής στην Super League 1.

Οι Αρκάδες μπήκαν αποφασιστικά στο ματς και αφού απείλησαν με τον Ρέχις Κρέσπι στο 28', με τον ίδιο παίκτη ένα λεπτό αργότερα κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ. Ο Μπαράλες πήρε την κεφαλιά, οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν προσωρινά και ο επιθετικός του Αστέρα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα!

Το συγκρότημα του Μίλαν Ράσταβατς έφτασε μια «ανάσα» από το 2-0 αλλά η κεφαλιά του Χερόνιμο Μπαράλες σταμάτησε στον Ανδρέα Γιαννιώτη και μετά στο δοκάρι!