ΟΦΗ: Τι έκαναν οι διεθνείς

Ολοκληρώθηκαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις των ποδοσφαιριστών του ΟΦΗ με τις Εθνικές ομάδες, Ανδρών και Ελπίδων, με τους διεθνείς να ετοιμάζονται για την επιστροφή τους στην Κρήτη προκειμένου να ενταχθούν στην προετοιμασία για το ματς με τον Βόλο (23/11, 19:30).

Στην βασική ενδεκάδα της Εθνικής Ελπίδων στον αγώνα με την Σκωτία το βράδυ της Τρίτης (17/11), βρέθηκε ο Απόστολος Διαμαντής, ο οποίος αγωνίστηκε σε όλο το α’ ημίχρονο, με τον Κωνσταντόπουλο να περνά στη θέση του στο 46’.

Οι Αμπντούλ Ουές και Κωνσταντίνος Μπαλογιάννης δεν πήραν χρόνο συμμετοχής.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα επικράτησε με σκορ 1-0 της Σκωτίας στο «Απόστολος Νικολαΐδης», «αποχαιρετώντας» με νίκη τη διοργάνωση.

Ο Βαχίντ Σελίμοβιτς βρέθηκε στο αρχικό σχήμα της Εθνικής Λουξεμβούργου, στο παιχνίδι με την Κύπρο (14/11) για το Nations League, όμως στο 34ο λεπτό δέχθηκε κόκκινη κάρτα και αποβλήθηκε, με συνέπεια να μην έχει δικαίωμα συμμετοχής στο δεύτερο αγώνα (17/11) με το Αζερμπαϊτζάν.