Super League 1 - 8η αγωνιστική: Έπιασε κορυφή ο Ολυμπιακός (αποτελέσματα, βαθμολογία, highlights)

Ο Ολυμπιακός νίκησε 2-0 τον ΟΦΗ στο Ηράκλειο και έπιασε κορυφή. Ζορίστηκε ο ΠΑΟΚ στη Ριζούπολη, αλλά νίκησε τον Απόλλωνα. Δείτε το πλήρες πρόγραμμα, τα αποτελέσματα και τη βαθμολογία της Super League 1.

Με τέρματα των Χασάν και Μασούρα, στο β' ημίχρονο ο Ολυμπιακός επικράτησε 2-0 του ΟΦΗ εκτός έδρας και έπιασε κορυφή στην Super League 1. Από ένα δοκάρι είχαν οι δύο ομάδες στο πρώτο ημίχρονο.

Αργότερα, ο ΠΑΟΚ με δύο πέναλτι στο τέλος, πέρασε νικηφόρα (3-1) από τη Ριζούπολη σε βάρος του Απόλλωνα.

Αναβλήθηκε το παιχνίδι της ΑΕΛ με την Λαμία, λόγω κρουσμάτων κορονοϊού στην θεσσαλική ομάδα.

ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΑΒΒΑΤΟΥ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα «κόλλησε» στο 0-0 με τον Παναιτωλικό έχοντας πολλές χαμένες ευκαιρίες και δύο δοκάρια, ενώ λίγο αργότερα ο Ατρόμητος σόκαρε τον Παναθηναϊκό περνώντας νικηφόρα από το ΟΑΚΑ 0-1 με γκολ του Λάζαρου Χριστοδουλόπουλου στα τελευταία λεπτά!

Υπενθυμίζουμε ότι οι αγώνες Άρης-ΑΕΚ και Αστέρας Τρίπολης-Βόλος έχουν αναβληθεί εξαιτίας κρουσμάτων κορονοϊού και θα οριστούν σε νέες ημερομηνίες.