Ο Ατρόμητος 1-0 τον ΟΦΗ σε φιλική αναμέτρηση

Με γκολ του Δημήτρη Γούτα ο Ατρόμητος επικράτησε σε φιλική αναμέτρηση με 1-0 του ΟΦΗ.

Ο Ατρόμητος υποδέχθηκε σήμερα (28/8) τον ΟΦΗ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Περιστέρι και πήρε τη νίκη 1-0 με το γκολ του Δημήτρη Γούτα στο 60ο λεπτό.

Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι συνέχισε τις θετικές εμφανίσεις και ως εκ τούτου πανηγύρισε την τρίτη της νίκη σε συνολικά τέσσερα φιλικά προετοιμασίας που έχει δώσει μέχρι στιγμής, με Βόλο, ΑΕΚ, ΠΑΟΚ και ΟΦΗ αντίστοιχα.

Από την μεριά του ο ΟΦΗ έδειξε επίσης θετικά στοιχεία ειδικά στο πρώτο ημίχρονο και μάλιστα είχε ευκαιρίες για να ανοίξει εκείνος το σκορ. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος κατέβασε στροφές και έδωσε χώρο στους Περιστεριώτες, οι οποίοι τον εκμεταλλεύτηκαν πετυχαίνοντας το γκολ με τον Γούτα.

Ατρόμητος (Νταμίρ Κάναντι): Γιαννιώτης (75' Θεοδωράκης), Ρισβάνης, Γκαλβάο (46' Κιβρακίδης), Γούτας (75' Στρούγγης), Γκάλο, Τομάσεβιτς (75' Νταβιώτης), Μπουσουλάτζιτς (57' Ούμπιδες), Σάλομον (75' Νάτσος), Μουνίθ (46' Γιακουμάκης), Ραμπέλο (75' Αγκάγιεφ), Μανούσος (57' Κωτσόπουλος)

ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου (46' Βάτερμαν), Μαρινάκης (81' Βαφέας), Διαμαντής (46' Βούρος), Γιαννούλης (77' Σελίμοβιτς), Κοροβέσης (64' Ουές), Στάικος (77' Νέιρα), Σακόρ (64' Νοικοκυράκης), Βαζ (81' Μίγγος), Σαρδινέρο (64' Σουρνάκης), Γρίβας (64' Ναμπί), Γκαργκαλατζίδης (46' Φιγκεϊρέδο).