Super League 2: Συνεχίζει δεύτερος ο Απόλλων Σμύρνης, 2-1 τον Καραϊσκάκη (βαθμολογία, vid)

Την εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Απόλλων Σμύρνης με 2-1 κόντρα στον Καραϊσκάκη για την 19η αγωνιστική της Super League 2.

Στο κυνήγι του πρωτοπόρου ΠΑΣ Γιάννινα συνεχίζει να βρίσκεται ο Απόλλων Σμύρνης ύστερα από το διπλό στην έδρα του Καραϊσκάκη με 2-1.

Η «Ελαφρά Ταξιαρχία» ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς τον αγώνα μιας και στο 2' πήρε κεφάλι στο σκορ χάρη σε αυτογκόλ του Καπία.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι βρήκαν για δεύτερη φορά τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα με πέναλτι του Μπεντινέλι στο 61'.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ωστόσο ήταν άμεση καθώς τέσσερα λεπτά μετά ο Χατζηστραβός με υπέροχο «ψαλιδάκι» διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Καραϊσκάκης: Μέλκα, Παπανίκου, Παναγιώτου, Καραγιαννίδης, Καπίας, Μέτσε (83′ Μπουργάνης), Μασούρας, Κούστα (59′ Τσούτσης), Χατζηστραβός, Ψιάνος, Κυβελίδης.

Απόλλων Σμύρνης: Αναγνωστόπουλος, Κυριακίδης, Βιτλής (88′ Βάρκας), Χουχούμης, Λαρέα, Φατιόν, Μπλάζιτς, Ιριτιέρ (54′ Ιωαννίδης), Πατράλης, Μπεντινέλι, Μαρκόφσκι (74′ Κύργιας).

Το προφίλ της 19ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (28/2)

Απόλλων Πόντου-Απόλλων Λάρισας 0-3 (67' πεν. Χατζής, 81' Σιφναίος, 90' Μπαστακός)

Δόξα Δράμας-ΠΑΣ Γιάννινα 1-2 (63' Κρητικός – 21' Κρίζμαν, 90+4' Λέο)

Σάββατο (29/2)

Κέρκυρα-Πλατανιάς 0-2 (10' Σαάντο, 55' Κωστίκος)

Κυριακή (1/3)

ΑΕ Καραϊσκάκης-Απόλλων Σμύρνης 1-2 (65' Χατζηστραβός – 2' αυτ. Καπίας, 61' πεν. Μπεντινέλι)

Χανιά-Παναχαϊκή 2-1 (4' Κάσσος, 42' Γιάκος – 15' Μαυριάς)