Super League 2: Περίπατος για ΠΑΣ Γιάννινα, 3-0 τον Απόλλωνα Λάρισας (highlights, βαθμολογία)

Με τη νίκη από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας έφυγε ο ΠΑΣ Γιάννινα για την 11η αγωνιστική της Super League 2.

Ακόμα πιο κοντά στην άνοδο ήρθε ο ΠΑΣ Γιάννινα που πέρασε και από την έδρα του Απόλλωνα Λάρισας με 3-0. Οι Ηπειρώτες ήταν καλύτεροι και στο 10' είχαν δοκάρι σε σουτ του Αποστολόπουλου.

Το σκορ της αναμέτρησης άνοιξε στο 31' ο Κάστρο, με τον Κριζμάν να διπλασιάζει επτά λεπτά μετά τα τέρματα της ομάδας του.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν με σκοπό να μειώσουν αλλά στο τέλος δέχτηκαν και τρίτο τέρμα, αυτή τη φορά από τον Λέο στο 81'.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Γκουστάβο Σάντος (60' Τασιούλης), Σουλιώτης (85' Μπρέμπος), Σκούπρα, Χατζής, Μπαστακός, Λίταινας, Κουρτεσιώτης, Καρρίκι, Σιφναίος, Ναζίμ (85' Νύκταρης).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας (84' Ζιούλης), Αποστολόπουλος, Κάστρο, Σιόντης, Ξύδας (71' Καρτάλης), Λώλης (55' Λέο), Παμλίδης, Κρίζμαν.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:

Παρασκευή (3/1)

Παναχαϊκή - Πλατανιάς 2-2 (24' Πολίμος, 39' Μαυρίας - 32' Κωστίκος, 55' Λεϊρία)

Κυριακή (5/1)

Απόλλων Πόντου – Εργοτέλης 1-3 (89' Μπρίτο πεν. – 40' Έφορντ, 67' Μπαρέτα, 73' Ροβίθης)

Απόλλων Λάρισας – ΠΑΣ Γιάννινα 0-3 (31' Κάστρο, 38' Κριζμάν, 81' Λέο)

ΑΕ Καραϊσκάκης – ΑΟΚ Κέρκυρα 3-0 (26' Χατζηστραβός, 46' Τσούτσης, 56' Χατζηστραβός)

Απόλλων Σμύρνης – Λεβαδειακός 0-1 (32' Μάντζιος)