Super League 2: Έμειναν στο 2-2 Παναχαϊκή και Πλατανιάς (πρόγραμμα, βαθμολογία)

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα στην Παναχαϊκή και τον Πλατανιά.

Με ισοπαλία άνοιξε η αυλαία της 11ης αγωνιστικής της Super League 2 καθώς η Παναχαϊκή έμεινε στο 2-2 με τον Πλατανιά.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 24' με περίεργο τρόπο μιας και η σέντρα του Πολίμου ξεγέλασε τον Μάντζαρη με αποτέλεσμα να δεχτεί το γκολ. Στο 32' ωστόσο οι Κρητικοί απάντησαν με τέρμα του Κωστίκου.

Ωστόσο επτά λεπτά μετά ο Μαυρίας εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Παπατόλιου έγραψε το 2-1. Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στην επανάληψη με σουτ του Λεϊρία.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Καπούταγλης, Πολίμος (47' Μουστακόπουλος), Σταμόπουλος, Ρουγκάλας, Τσελεπίδης, Ιντζόγλου, Παπατόλιος, Κυνηγόπουλος (58' Μασούρας), Μαυριάς, Σιατραβάνης, Μωραΐτης.

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Σμυρλάκης, Ποζατζίδης (76' Πουρζιτίδης), Ουές (94' Νιαυραδάκης), Παπουτσογιαννόπουλος (90' Κατσαρός), Κωστίκος, Λουκίνας, Λεϊρία.