ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου 3-0: Καταιγιστικός για έξι λεπτά (highlights)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι πλέον μόνος δεύτερος στην βαθμολογία της Super League 2 δύο βαθμούς πίσω από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κέρδισε με 3-0 τον Απόλλωνα Πόντου και ανέβηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αν και απειλήθηκαν στις αρχές του πρώτου ημιχρόνου.

Οι Ηπειρώτες χρειάστηκαν μόλις ένα δεκάλεπτο για να καθαρίσουν το παιχνίδι. Το σκορ άνοιξε ο Παμλίδης στο 78', δύο λεπτά αργότερα ο Κρίζμαν έκανε το 2-0 και ο Λεό στο 84ο λεπτό έγραψε το τελικό 3-0.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Αποστολόπουλος, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας (57´ Κάστρο), Σιόντης, Λιάσος (56´ Πίτου Γκαρσία), Ξύδας, Παμλίδης, Νάουμετς (46´ Κριζμάν), Λέο.

Απόλλων Πόντου (Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Γεωργιάδης Μπρίτο, Χασομέρης (52´ Καλαϊτζίδης), Ολαιτάν, Πορτουλίδης, Καλογέρης, Λουφάκης (74´ Δόρης), Θεολόγου (34´ λ.τ Κοντοές), Αμαραντίδης, Σαμαράς.