Super League 2: Νίκες για Λεβαδειακό, Ηλιούπολη και ΠΑΟΚ Β’

Ο Λεβαδειακός πέρασε και από το άδειο Καυτανζόγλειο (1-0 τον Ηρακλή), η Ηλιούπολη επικράτησε της Παναχαϊκής (1-0) και ο ΠΑΟΚ Β’ της Αναγέννησης Καρδίτσας (2-0)

Ο Λεβαδειακός πανηγύρισε την έκτη νίκη σε ισάριθμα ματς στον βόρειο όμιλο της Super League 2. Οι βοιωτοί κέρδισαν και στο Καυτανζόγλειο, σε κεκλεισμένων των θυρών αναμέτρηση τον Ηρακλή (0-1) και έκανε ένα ακόμα βήμα στο δρόμο για την επάνοδο στη Super League 1. Ο «γηραιός», έχασε την ευκαιρία να προηγηθεί στο 54', όταν ο Σίλβα εκτέλεσε πέναλτι, άουτ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Νίκας χάρισε την νίκη στους φιλοξενούμενους.

Ο ΠΑΟΚ Β’ επέστρεψε στις επιτυχίες, καθώς κατέβαλε την αντίσταση της ντεφορμέ Αναγέννηση Καρδίτσας στη Νέα Ευκαρπία (2-0). Μία ακόμα νίκη, την τρίτη στα τέσσερα πιο πρόσφατα ματς πανηγύρισε η Ηλιούπολη, που κέρδισε την απογοητευτική Παναχαϊκή (1-0), αν και αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο για ένα ημίχρονο.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ (7η αγωνιστική)
Σάββατο 4 Νοεμβρίου
ΠΑΟΚ Β’ – Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0 (37′ Γκορντεζιάνι, 67′ Ρουμνιάτσεβ)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ (6η αγωνιστική)
Γιούχτας – Ολυμπιακός Β’ 2-2 (53′ Αλεξόπουλος, 59′ Ροβίθης – 4′ Κωστή, 80′ Παπακανέλλος)
Ηλιούπολη – Παναχαϊκή 1-0 (23' 'Αντο)