Super League 2: ΠΑΟΚ Β’ – Πανσερραϊκός 0-1: «Απέδρασαν» τα «λιοντάρια» στις καθυστερήσεις (hls)

Ο Πανσερραϊκός επικράτησε την Νεάπολη της Θεσσαλονίκης του ΠΑΟΚ Β’ (0-1) με γκολ του Παντεκίδη στο 92’ και συνεχίζει την προέλασή του προς την Super League 1

Ο Πανσερραϊκός κυριάρχησε στην αποστολή του στην Θεσσαλονίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ Β’, αλλά χρειάστηκε να περιμένει μέχρι το 92’, προκειμένου να πανηγυρίσει την ένατη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Το χρυσό γκολ για τα «λιοντάρια» πέτυχε ο Παντεκίδης με κοντινό σουτ στο 92’, έπειτα από φάση διαρκείας στην άμυνα των γηπεδούχων, οι οποίοι υπέστησαν την τρίτη σερί ήττα, αλλά παραμένουν στην δεύτερη θέση της κατάταξης.

ΠΑΟΚ Β’: Μπαλωμένος, Κιτσάκης, Μορικέλι, Κωττάς, Παναγιώτου, Ουεντραόγκο, Μελετίδης (85’ Κουλούρης), Γρόσδης (62’ Χατζηστραβός), Τσοπούρογλου, Σπυράκος (85’ Γιαξής), Γκορντεζιάν (76’ Πανίδης).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Γιαννίκογλου, Ζέρης (95’ Αυλωνίτης), Πεταυράκης, Παπάζογλου, Παντεκίδης, Θυμιάνης, Κολομπίνο (75’ Σοφιανός), Στίνα, Κανίς (62’ Μπαΐροβιτς), Μούργος (95’ Στάικος), Κατσαντώνης.