Super League 2: Η Καλλιθέα κέρδισε με ανατροπή την Ιεράπετρα - «Δύο στα δύο» και η Καρδίτσα

Η Καλλιθέα πέτυχε την δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς στη Super League 2, καθώς επικράτησε στο «Ελ Πάσο» με ανατροπή στο τελευταίο δεκάλεπτο του ΟΦ Ιεράπετρας (2-1). «Δύο στα δύο» και για την Αναγέννηση Καρδίτσας που ως γηπεδούχος κέρδισε στο Αλκαζάρ τον Ηρακλή Λάρισας (2-0)

Σπουδαίο ματς έγινε στο «Ελ Πάσο», όπου η Καλλιθέα αν και βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ κόντρα στον ΟΦ Ιεράπετρας είχε την δύναμη να πιέσει ως το φινάλε και δικαιώθηκε με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο (2-1). Δύο νίκες σε ισάριθμα ματς στη Super League 2 μετρά η ομάδα του Λεωνίδα Βόκολου (έχει κάνει και το ρεπό της), ενώ για τους Κρητικούς αυτή ήταν η πρώτη απώλεια βαθμών έπειτα από δύο τρίποντα.

«Δύο στα δύο» και για την Αναγέννηση Καρδίτσας (επίσης ομάδα που έχει κάνει ρεπό στον βόρειο όμιλο), η οποία αγωνίστηκε ως τυπικά γηπεδούχος στο Αλκαζάρ της Λάρισας, αλλά επικράτησε εύκολα του νεοφώτιστου και ουραγού, τοπικού Ηρακλή (2-0).