Super League 2: Η Ξάνθη συνέτριψε 5-2 την Αναγέννηση Καρδίτσας (highlights)

Η Ξάνθη συνέτριψε την Αναγέννηση Καρδίτσας (5-2), επιστρέφοντας με πάταγο στις νίκες, έπειτα από πέντε ανεπιτυχείς προσπάθειες. Οι Θεσσαλοί δέχθηκαν σε 90 λεπτά όσα στα προηγούμενα 11 παιχνίδια τους.

Περίμεναν καιρό στην Ξάνθη το αγωνιστικό ξέσπασμα που ήρθε κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας (5-2). Έπειτα από τρεις σερί ισοπαλίες και πέντε ματς δίχως νίκη οι ερυθρόλευκοι ξέσπασαν και μετέτρεψαν το θεωρητικό ντέρμπι της Super League 2 σε πάρτι στα Πηγάδια

Από την άλλη πλευρά οι Θεσσαλοί δέχθηκαν μέσα σε 70 λεπτά όσα είχαν δεχθεί στους 11 προηγούμενους αγώνες. Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Διαμαντόπουλος (7’, 38’) Γκινσάρι (24’), Τσέλιος (40’), Αλί Μπαμπά (69’) και για τους κιτρινόμαυρους οι Μάνιος (74’) και Λαρέα (80’).

ΞΑΝΘΗ: Ίτσο, Μιχαήλ, Ιμπραΐμι, Γκινσάρι (45′ Αλί Μπάμπα), Παπάζογλου (61′ Φαζός), Διαμαντόπουλος (72′ Μονρόουζ), Γκόμεζ (61′ Θυμιάνης), Τζανακάκης, Τσέλιος, Δόρης, Δεληγιαννίδης (46′ Ουνγιαλίδης).

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Γκέκας, Γκουγκούδης, Καρανίκας, Κοτσώνης, Λαρρέα, Μπάλλας (72′ Δημούτσος), Πλέγας, Πολίτης (39′ Μπαντιμπαγκά), Μπενγκόα (60′ Βιδάλ), Μπιανκόνι (60′ Μάνιος), Μπραμπίγια (39′ Γκίνη).