Super League 2: Τρομερός Λεβαδειακός στη Ρόδο - Η Ξάνθη νίκησε τον Εργοτέλη (vid)

Ο Λεβαδειακός πέτυχε τέσσερα γκολ στο τελευταίο 20λεπτο στη Ρόδο και διέλυσε τον Διαγόρα (0-4). Η Ξάνθη υποχρέωσε τον Εργοτέλη στην τέταρτη σερί ήττα (1-0)

Σε ντέρμπι εξελισσόταν η αναμέτρηση της 17ης αγωνιστικής της Super League 2 στη Ρόδο ανάμεσα στον Διαγόρα και τον Λεβαδειακό, ώσπου στο τελευταίο 20λεπτο οι Βοιωτοί πάτησαν γκάζι, συνέτριψαν τους Νησιώτες (0-4) και ανέβηκαν στην πρώτη θέση της κατάταξης. Τα γκολ για την ομάδα του Ιταλού Τζουζέπε Σανίνο πέτυχαν οι Κωστή (73’, 84’), Πολέτο (89’) και Θεοχάρης (95’).

Στην Ξάνθη η τοπική ομάδα έδωσε συνέχεια στις πρόσφατες νικηφόρες αναμετρήσεις, καθώς επικράτησε και του Εργοτέλη (1-0). Το γκολ που έκρινε τη συνάντηση στη Θράκη πέτυχε ο Γεωργιανός στράικερ Μπέκα Μικελτάντζε, με κοντινό σουτ στο 64’. Ο ίδιος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη στο 95'. Αυτή ήταν η τέταρτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Ηρακλείου και μάλιστα με το ίδιο σκορ.