Super League 2: Τεράστια «διπλά» για Ιωνικό και Τρίκαλα, ξέσπασε ο Απόλλων (highlights - βαθμολογία)

Σπουδαίες εκτός νίκες πέτυχαν ο Ιωνικός στην Πάτρα (0-1) και τα Τρίκαλα στα Χανιά (1-2), στην έκτη αγωνιστική της Super League 2. Ξέσπασε ο Απόλλωνας Λάρισας στον Καραϊσκάκη (3-0)

Ημέρα των φιλοξενούμενων ήταν η σημερινή, στο πλαίσιο της έκτης αγωνιστικής της Super League 2, καθώς στα δύο σημαντικότερα ματς της ημέρας αλώθηκαν οι έδρες. Στην Πάτρα, η φιλόδοξη Παναχαϊκή επανήλθε στα αρνητικά αποτελέσματα και απέτυχε να πιάσει στην κορυφή τον Λεβαδειακό, αφού ηττήθηκε από τον νεοφώτιστο, αλλά ιδιαίτερα ποιοτικό Ιωνικό (0-1). Η ομάδα της Νίκαιας μάλιστα απέδρασε από την Αγυιά με το τρίποντο στην τελευταία φάση των καθυστερήσεων.

Στα Περιβόλια, τα Χανιά έδειχναν να βρίσκονται κοντά στη δεύτερη νίκη της σεζόν, αλλά τα Τρίκαλα μέσα σε δύο λεπτά στο τελευταίο δεκάλεπτο έφεραν τα πάνω-κάτω (1-2) και επιβεβαίωσαν με την σειρά τους την δυναμική που τους χαρακτηρίζει αν και νεοφώτιστοι.

Στη Λάρισα, ο τοπικός Απόλλωνας ξέσπασε στον Καραϊσκάκη (3-0), πανηγυρίζοντας την πρώτη νίκη στη σεζόν, ενώ σεφτέ στα γκολ έκανε και ο Κλάους Αθανασιάδης ανοίγοντας το σκορ στο AEL FC ARENA.

Τα αποτελέσματα (6η αγωνιστική)
Εργοτέλης-Ξάνθη 2-1 (19’ Κόνραντ, 88’ Μπουρσέλης-50’ Τάτος)
Λεβαδειακός-Διαγόρας Ρόδου 0-0
ΟΦ Ιεράπετρας-Δόξα Δράμας 2-3 (32’ Λεμονής, 67’ Γκίνη-4’ Μαυριάς, 21’ Βάντερσον, 51’ Αγγελόπουλος)
Παναχαϊκή-Ιωνικός 0-1 (99' Ομάρ)
Απόλλων Λάρισας-Καραϊσκάκης Άρτας 3-0 (40’ Αθανασιάδης, 46’ Μπάμπης, 78’ Μπαστιάνος)
Χανιά-Τρίκαλα 1-2 (41’ πέναλτι Διαμαντόπουλος-82’ Σουλιώτης, 84’ Αλμπάνης)