Εργοτέλης: Φιλικό ματς έπειτα από πέντε μήνες

Ο Εργοτέλης έδωσε φιλικό έπειτα από πέντε μήνες και κέρδισε τον Ρεθυμνιακό (2-1)

Η πρώτη ομάδα της δεύτερης κατηγορίας που έδωσε φιλικό ματς στη φετινή περίοδο είναι ο Εργοτέλης. Οι κιτρινόμαυροι αγωνίστηκαν έπειτα από πέντε μήνες κόντρα στον Ρεθυμνιακό και επικράτησαν με 2-1, σε μια συνάντηση όπου οι προπονητές Γιάννης Ταουσιάνης και Γιώργος Λυρώνης είχαν την ευκαιρία να τεστάρουν τον βαθμό ετοιμότητας όλων των παικτών. Tα γκολ του Εργοτέλη πέτυχαν ο Κόνραντ στο 38' και ο Καπουράνης στο 55', ενώ ο Ρευμνιακός προηγήθηκε με πέναλτι του Δελήμπαση (6').

Οι συνθέσεις:
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Κατσιμήτρος, Πλαϊτάκης, Πάγια, Νεράλ, Μποτέ, Κουτάντος, Μπουρσέλης, Αζίζι, Πέϊος, Μανουσάκης, Κόνραντ. Στο δεύτερο ημίχρονο: Τζελέπης, Κόλα, Θεοδωράκης, Κατσούρι, Σερβιλάκης, Δασκαλάκης, Αλεξάκης, Τσέλιος, Καπουράνης, Αζίζι, Κόνραντ (Μανουσάκης 60'-Κομνηνός 70')
ΡΕΘΥΜΝΙΑΚΌΣ: Νικηφόρος, Ξεπαπαδάκης, Γεωργούλης, Μπουσδράς, Πρινιανάκης, Αντιασβίλι, Δελήμπασης, Μερτίρι, Παπιομύτογλου, Χαλκιαδάκης.