Βαρδαλή: «Δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες, παίζοντας το ποδόσφαιρο που θέλουμε»

Στις τραυματίες Νικολέτα Καλέση και Φανή Δοϊρανλή αφιέρωσε την νίκη επί του Αστέρα Τρίπολης η αρχηγός του ΠΑΟΚ, Θώμη Βαρδαλή.

Οι δηλώσεις της Θώμης Βαρδαλή, μετά την εκτός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ επί του Αστέρα Τρίπολης με 2-0, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Women's Football League.

Αναλυτικά:

«Ήταν ένα δυνατό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο ενώ είχαμε την κατοχή, δεν απειλήσαμε ιδιαίτερα, νομίζω δεν παίξαμε αυτό που μπορούμε, γι' αυτό και δεν σκοράραμε κάποιο τέρμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δημιουργήσαμε πολλές ευκαιρίες, παίζοντας το ποδόσφαιρο που θέλουμε, και θα μπορούσαμε να σκοράρουμε περισσότερα τέρματα. Είμαστε χαρούμενες γιατί τελειώσαμε τον πρώτο γύρο αήττητες, και θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε σκληρά για το πρωτάθλημα και το κύπελλο.

Αφιερώνουμε αυτή τη νίκη στη Νικολέτα Καλέση, η οποία σήμερα θα εγχειριστεί, της ευχόμαστε να είναι σιδερένια και να γυρίσει γρήγορα κοντά μας, όπως και η Φανή Δοϊρανλή».