Women's Champions League: Ισόπαλη η ματσάρα Ρεάλ - Τσέλσι (2-2), άνετα ο Άγιαξ την Παρί Σ.Ζ. (2-0)

Ρεάλ Μαδρίτης και Τσέλσι αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2 σε ένα απολαυστικό ματς, ενώ ο Άγιαξ επικράτησε 2-0 της Παρί Σεν Ζερμέν για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Women's Champions League.

Χορταστικό ήταν το σούπερ ντέρμπι ανάμεσα στη Ρεάλ Μαδρίτης και την Τσέλσι για την πρώτη αγωνιστική των ομίλων του Women's Champions League με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 2-2.

Οι Ισπανίδες άνοιξαν το σκορ με την Όλγα Καρμόνα στο 10ο λεπτό όμως οι «μπλε» γύρισαν το ματς με την Τσαρλς να ισοφαρίζει στο 41' και τη Σαμ Κερ να δίνει το προβάδισμα στο 74'. Εν τέλει η Ρεάλ έφερε ξανά το ματς στα ίσα, με νέο τέρμα της Καρμόνα στο 79'.

Στο δεύτερο παιχνίδι, ο Άγιαξ «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο τη Παρί Σεν Ζερμέν και έφτασε στη νίκη με 2-0. Η Χέκστρα άνοιξε το σκορ στο 34' και η Σπίτσε διαμόρφωσε το τελικό σκορ με εκτέλεση πέναλτι στο 45'+1'.