Ελπίδες Καρδίτσας - ΟΦΗ 0-4: Εντυπωσιακά το «τρία στα τρία»

Το απόλυτο στη Women's Football League διατήρησε ο ΟΦΗ, ο οποίος πέρασε σαν... σίφουνας από την Καρδίτσα σαρώνοντας με 4-0 τις Ελπίδες. Δύο γκολ για τη Ριμπάκινα, η Μουστάγκ και η Καλαμπέροβα με αυτογκόλ τα άλλα τέρματα για τις Κρητικιές.

Ο ΟΦΗ έκανε το «τρία στα τρία» στη Women's Football League επικρατώντας με το εντυπωσιακό 4-0 εκτός έδρας απέναντι στις Ελπίδες Καρδίτσας για την 4η αγωνιστική (είχε αναβληθεί ο αγώνας της πρεμιέρας με τον Βόλο).

Από τα πρώτα λεπτά ο ΟΦΗ έδειξε την ανωτερότητά του απέναντι στις γηπεδούχες και άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τη Ριμπάνσκα, μετά από εκτέλεση φάουλ τη Μουστάγκ. Στο 12ο λεπτό η Μουστάγκ ήταν εκείνη που πήρε τη… σκυτάλη στο σκοράρισμα, αξιοποιώντας σέντρα της Ραπάνη και κάνοντας το 0-2.

Στο 55’ η Ριμπάνσκα με το δεύτερο προσωπικό της γκολ μετά από ασίστ της Κουκουλάκη έκανε το 0-3 για να διαμορφωθεί το τελικό 0-4 στην εκπνοή με αυτογκόλ που προήλθε από ενέργεια της Καλαμπέροβα.