ΑΕΚ - Νέες Ατρομήτου 2-0: Νίκη και καλή εμφάνιση

Συνέχεια στο καλό της ξεκίνημα στη Women's Football League έδωσε η ΑΕΚ, η οποία επικράτησε με 2-0 των Νέων Ατρομήτου στα Σούρμενα χάρη στα γκολ των Καπνίση (49’, πεν.) και Ντζάνη (89’).

Η ΑΕΚ νίκησε με 2-0 τις Νέες Ατρομήτου, στο γήπεδο των Σουρμένων, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Women’s Football League. Η «Ένωση» έπαιξε καλό ποδόσφαιρο και συνέχισε το αήττητο σερί της στην «παρθενική» της παρουσία στην Α’ Γυναικών. Σημειώνεται πως η ΑΕΚ δεν έχει δεχθεί ακόμη γκολ τη φετινή σεζόν.

Στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ είχε τον έλεγχο της μπάλας, ενώ στο 20ο λεπτό η Πινέδα έχασε μία πολύ καλή ευκαιρία να σκοράρει με σουτ εντός περιοχής. Η Λόπες, επίσης αστόχησε στο 38’, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ.

Ωστόσο η κατάσταση άλλαξε άρδην στο δεύτερο μέρος, με την ΑΕΚ να μπαίνει δυναμικά, με την Κόλλια στο 48’ να κερδίζει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε η Καπνίση, η οποία άνοιξε το σκορ. Η «Ένωση» διπλασίασε τα τέρματά της με τη Ντζάνη στο 89’, με το 2-0 να είναι και το τελικό σκορ.