Παγκόσμιο Κύπελλο Γυναικών: Πρόκριση για Γαλλία και Τζαμάικα - Εκτός η Βραζιλία

Ξέσπασε η Γαλλία απέναντι στον Παναμά (6-3) και πήρε την πρόκριση στις «16» του Παγκοσμίου Κυπέλλου Γυναικών μαζί με την Τζαμάικα, που πήρε το χρυσό βαθμό απέναντι στη Βραζιλία.

Η Γαλλία, η οποία προκρίθηκε ως πρώτη του 6ου Ομίλου βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 2ο λεπτό από φάουλ-γκολ της Κοξ, αλλά στη συνέχεια ήταν καταιγιστική. Ισοφάρισε 1-1 στο 21' μετά το αυτογκόλ της Σαλαζάρ, έκανε το 2-1 με την Ντιανί στο 28' και η ίδια παίκτρια έκανε το 4-1 με δύο πέναλτι στο 45+5'. Στο 52' πέτυχε η Λε Γκαρέ έκανε το 5-1, με τις Παναμέζες να μειώνουν με δύο γκολ στο 64' με πέναλτι και στο 87' σε 3-5. Το τελικό 3-6 διαμόρφωσε η Μπετσό στο δέκατο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου, η Βραζιλία δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη με την Τζαμάικα, η οποία χάρη στο 0-0 πήρε την πρόκριση για τις "16", αφήνοντας εκτός τις Λατίνες.