Βούρος: «Θέλουμε οι διαιτητές να παίζουν 50-50» (vid)

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Πραξιτέλης Βούρος με το πέρας του αγώνα του ΟΦΗ με τον Παναιτωλικό (1-2) για το Κύπελλο Ελλάδας Betsson.

Ο Πανιατωλικός νίκησε στην Κρήτη τον ΟΦΗ με 2-1 με γκολ του Καρέλη στις καθυστερήσεις και έχει τον πρώτο λόγο πλέον για την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson.

Με το πέρας του αγώνα, ο Πραξιτέλης Βούρος μίλησε για λάθη της διαιτητικής ομάδας.

Αναλυτικά όσα είπε:

«Το κακό είναι ότι αυτό δεν έχει συμβεί μόνο σήμερα, το γκολ του Παναιτωλικού ήρθε από μια φάση την οποία πρέπει να εξετάσουμε.

Δεν έχουμε σταθεί σαν ομάδα ποτέ στα διαιτητικά λάθη, δεν μπορώ να καταλάβω ποια είναι η διαφορά με το ματς του Ατρομήτου που είχαμε δέκα λεπτά καθυστερήσεων σε σχέση με τα σημερινά τρία.

Εάν είχαμε κάνει ένα σουτ η ένα φάουλ δεν θα είχαμε δεχθεί το γκολ. Πρέπει όμως να δούμε αν υπάρχει παράβαση.

Τα γήπεδα είναι άδεια, δεν υπάρχει πίεση οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί κάνουν λάθη οι διαιτητές. Θέλουμε απλά να παίζουν 50-50, δεν ζητάμε κάτι παραπάνω.

Ήμασταν κάκιστοι στο πρώτο ημίχρονο και η εμφάνισή μας γενικότερα δεν ήταν καλή».