Ολυμπιακός - ΠΑΣ Γιάννινα 3-1: Τα τέσσερα γκολ στο «Γ. Καραϊσκάκης» (vid)

Ο Ολυμπιακός έκανε το 1-0 απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα χάρη σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί. Στη συνέχεια ο Μαροκινός πέτυχε το 2-0. Στο 51' ο Καρτάλης μείωσε σε 2-1, ωστόσο ο Μπρούμα κατάφερε να πετύχει το 3-1

Λίγα λεπτά μετά τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα.

Ολυμπιακός-ΠΑΣ Γιάννινα 3-1: Αν έχεις Ελ Αραμπί πας τελικό!

Οι «ερυθρόλευκοι» κέρδισαν πέναλτι σε χέρι του Πρίσμαν και ο Ελ Αραμπί εκτέλεσε εύστοχα την εσχάτη των ποινών.

Στη συνέχεια ο επιθετικός της ομάδας του Πειραιά ζευγάρωσε τα τέρματα του στον αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ηπειρώτες κατάφεραν να μειώσουν χάρη σε σουτ του Καρτάλη από το ύψος της περιοχής.

Ωστόσο η απάντηση των Πειραιωτών ήταν άμεση καθώς ο Μπρούμα χρίστηκε σκόρερ για το 3-1.