Κυπελλούχος Πέλλας ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου

Στον τελικό του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πέλλας, ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου νίκησε τον Άρη Νησίου με 3-2 και σήκωσε την κούπα

Ο Κεραυνός Αγγελοχωρίου σήκωσε το Κύπελλο στην ΕΠΣ Πέλλας αφού στον τελικό που έγινε στο δημοτικό στάδιο Αριδαίας, νίκησε τον Άρη Νησίου με 3-2. Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 17’ με κοντινό σουτ του Ουζούνη. Ο Κεραυνός στην επανάληψη παρουσιάστηκε μεταμορφωμένος και πέτυχε τρία γκολ. Στο 57’ ο Νικολαΐδης με σουτ από πλάγια θέση ισοφάρισε σε 1-1. Ένα λεπτό αργότερα, ο Θεοδωρίδης με «κεραυνό» σημείωσε το 1-2. Το 1-3 πέτυχε στο 66’ με ωραίο σουτ ο Φροσύνης και στο 92’ ο Κόκλης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Τον αγώνα διαιτήτευσαν οι Ραμπούσης, Αδραμάνης και Τσαλκάνης. Τέταρτος διαιτητής ήταν ο Κεσίσογλου.

ΑΡΗΣ ΝΗΣΙΟΥ: Βαλαβάνης, Μαυρόπουλος, Μπέσιος, Κιόρτσης Α., Ουζούνης, Πούπης, Σαββίδης, Γεωργίου (76’ Κόκλης), Σαπουντζής, Δούμος, Γκίνης.

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓΓΕΛΟΧΩΡΙΟΥ: Σοϊλεμέζογλου, Σολωμονίδης, Πολυζάς, Νικολαΐδης, Ιωσηφίδης, Νικολίτσας Γ., Νικολίτσας Σ., Φράγκος , Μετάι, Μουράτι (46’ Θεοδωρίδης), Φροσύνης.