Γ' Εθνική: Στραβοπάτησε ο Ηρακλής, νίκησαν Κοζάνη, Τηλυκράτης, Ηρόδοτος (αποτελέσματα,βαθμολογίες)

«Στραβοπάτησε» Ηρακλής Αμπελοκήπων στη σημερινή (28/4) εμβόλιμη αγωνιστική που διεξήχθη στη Γ’ Εθνική, καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος (2-2) με τον Απόλλων Παραλιμνίου

Γ' Εθνική: Στραβοπάτησε ο Ηρακλής, νίκησαν Κοζάνη, Τηλυκράτης, Ηρόδοτος  (αποτελέσματα,βαθμολογίες)

Η ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

1ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Ηρακλής Αμπελοκήπων – Απόλλων Παραλιμνίου 2-2

ΑΕ Αμπελοκήπων – Ορφέας Ξάνθης 1-2

Αναγέννηση Θαλασσιάς – Εθνικός Σοχού 1-2

Αετός Ορφανού – Ελπίδα Σαππών 3-0

Νέστος Χρυσούπολης – ΑΕ Ευόσμου 3-2

Δόξα Νέου Σιδηροχ. – Μέγας Αλέξ. Ορφανίου 0-3 ά.α.

Ένωση Άνθειας – ΑΕ Διδυμοτείχου 3-1

Άρης Αβάτου - Πανδραμαϊκός 1-2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/5, 17.00)

Απόλλων Παραλιμνίου – Ορφέας Ξάνθης, Εθνικός Σοχού – Ηρακλής Αμπελοκήπων, Ελπίδα Σαππών – ΑΕ Αμπελοκήπων, ΑΕ Ευόσμου – Αναγέννηση Θαλασσιάς, Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου – Αετός Ορφανού, ΑΕ Διδυμοτείχου – Νέστος Χρυσούπολης, Πανδραμαϊκός – Δόξα Νέου Σιδροχωρίου, Άρης Αβάτου – Ένωση Άνθειας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

2ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Μέγας Αλέξ. Τρικάλων – ΠΑΟ Κουφαλίων (σήμερα, 16.30)

Μακεδονικός – Εθνικός Γιαννιτσών 2-0

Αγροτικός Αστέρας – Θύελλα Σαρακηνού 1-1

Αναγέννηση Πλαγιάς – Αετός Βαρβάρας 4-1

Νίκη Αγκαθιάς – Ποσειδώνας Μηχανιώνας 0-2

Εδεσσαϊκός – Νέα Καλλικράτεια 0-4

ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας – Θερμαϊκός 0-1

* Ρεπό είχε η Αναγέννηση Γιαννιτσών.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/5, 17.00)

ΠΑΟ Κουφαλίων – Εθνικός Γιαννιτσών, Θύελλα Σαρακηνών – Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων, Αετός Βαρβάρας – Μακεδονικός, Ποσειδώνας Μηχανιώνας – Αγροτικός Αστέρας, Νέα Καλλικράτεια – Αναγέννηση Πλαγιάς, Θερμαϊκός - Νίκη Αγκαθιάς, Γιαννιτσά – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας.

* Ρεπό έχει ο Εδεσσαϊκός.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

3ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Ερμής Αμυνταίου – Ατρόμητος Παλαμά 1-1

Μακεδονικός Φούφα – Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-4

Μετέωρα – ΑΕ Καρίτσας 0-3

Αετός Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων 3-1

Κοζάνη – Ηρακλής Λάρισας 2-0

Αναγέννηση Καρδίτσας – Εθνικός Ν. Κεραμιδίου 5-0

Δίας Δίου – ΠΟ Φήκης 1-1

* Ρεπό είχε η Ελλασόνα.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/5, 17.00)

Ατρόμητος Παλαμά – Οικονόμος Τσαριτσάνης, ΑΕ Καρίτσας – Ερμής Αμυνταίο, ΑΟ Σελλάνων – Μακεδονικός Φούφα, Ηρακλής Λάρισας – Μετέωρα, Εθνικός Κεραμιδίου – Αετός Μακρυχωρίου, ΠΟ Φήκης – Κοζάνη, Ελασσόνα – Δίας Δίου.

* Ρεπό έχει η Αναγέννηση Καρδίτσας.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

5ος ΟΜΙΛΟΣ (7η αγων.)

Θύελλα Κατσικά – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0

Αμβρακικός Λουτρού – Αχέρων Καναλακίου 2-0

Λευκίμμη – Πρέβεζα 1-0

ΠΑΣ Θύελλα – Αστέρας Καληράχης 0-2

Τηλυκράτης – ΟΦ Αγίου Ματθαίου 3-0

Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας – Παναγρινιακός 2-1

Κασσιόπη – Αναγέννηση Άρτας 0-0

* Ρεπό είχε ο ΟΦ Αγίου Ματθαίου.

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9//5, 17.00)

Αμβρακικός Λουτρού – Θύελλα Κατσικά, ΑΕ Μεσολογγίου – ΑΕ Λευκίμμης, Αχέρων Καναλακίου – ΠΑΣ Θύελλα, Πρέβεζα – Τηλυκράτης, Αστέρας Καληράχης – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας, ΟΦ Αγίου Ματθαίου – Κασσιόπη, Παναγρινιακός – Αναγέννηση Άρτας.

* Ρεπό έχει ο ΠΑΣ Πρέβεζα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

9ος ΟΜΙΛΟΣ (εξ αναβολής, 3η αγωνιστική)

Αίας Γαστούνης – ΑΟ Διαβολιτσίου 1-2

Εθνικός Σκουλικάδου – Διαγόρας Βραχνέικων 0-1

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/5,17.00)

Πάμισος Μεσσήνης – Παναιγιάλειος, Εθνικός Σκουλικάδου – Τσιλιβή, Παλληξουριακός – Αχαϊκή, Αίας Γαστούνης – ΠΑΟ Βάρδας, Θύελλα Πατρών – Διαγόρας Βραχνέικων, Ναυπακτιακός Αστέρας – ΑΟ Διαβολιτσίου.

* Ρεπό έχει ο Αίας Γαστούνης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

10ος ΟΜΙΛΟΣ (8η αγων.)

Δαμάστα – Γιούχτας 0-0

ΑΟ Πόρου – Ρεθυμνιακός 1-3

ΑΕ Νεάπολης – Ηρόδοτος 0-1

ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Ατσαλένιος 0-0

Αλμυρός - Άρης Περιβολίων 3-0 ά.α.

Άγιος Νικόλαος – Αναγέννηση Ιεράπετρας 4-0

Παλαιόχωρα – Άρης Σούδας0-3 ά.α.

Νέος Αστέρας Ρεθύμνου – Πλατανιάς 1-0

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (9/5, 17.00)

Γιούχτας – Ρεθυμνιακός, Ηρόδοτος – Δαμάστα, Ατσαλένιος – ΑΟ Πόρου, Άρης Περιβολίων – ΑΕ Νεάπολης, Αναγέννηση Ιεράπετρας – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ, Άρης Σούδας – Αλμυρός, Πλατανιάς – Άγιος Νικόλαος, Νέος Αστέρας Ρεθύμνου – Παλαιόχωρα.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας