Football League: Αναβολή στη Ρόδο, νίκη για Καλαμάτα, 1-1 στο 95' το Βέροια - Τρίκαλα! (βαθμολογία)

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα (15/2) η αυλαία της 20ής αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League. Αναβολή στη Ρόδο, θρίλερ στη Βέροια, νέα νίκη-ανάσα για Καλαμάτα.

Το παιχνίδι του Ιάλυσου με τον Ολυμπιακό Βόλου, που ήταν προγραμματισμένο για τις 14:00, αναβλήθηκε λόγω κακοκαιρίας και θα διεξαχθεί την Κυριακή (16/2), εφόσον το επιτρέψει ο κακός αγωνιστικός χώρος.

Στην Καλαμάτα, η τοπική ομάδα νίκησε 1-0 την Τρίγλια με γκολ του Οσμάνατζιτς στο 27'. Δεύτερη νίκη (σε τρία παιχνίδια) με τον Νίκο Αναστόπουλο, ο οποίος είδε τους αντιπάλους του να χάνουν πολλές ευκαιρίες, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Ευθυμιάδη στο 50', αλλά να μη σκοράρουν.

Στην Βέροια, τα Τρίκαλα ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 95ο λεπτό, χάρη σε γκολ του Σταματή από το 12'. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πασάς διαμόρφωσε το τελικό 1-1, με πέναλτι, το οποίο κέρδισαν οι γηπεδούχοι από χέρι του Οικονομόπουλου.