Football League: «Έκλεψε» τον βαθμό ο Ολυμπιακός Βόλου, 1-1 με τα Τρίκαλα (highlights, αποτελέσματα)

Ο Ολυμπιακός Βόλου ισοφάρισε στις καθυστερήσεις τα Τρίκαλα που έχασαν την ευκαιρία να πανηγυρίσουν τη νίκη στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής της Football League.

Την ευκαιρία να κατακτήσουν μία σημαντική νίκη απώλεσαν τα Τρίκαλα στην έδρα τους απέναντι στον Ολυμπιακό Βόλου.

Οι γηπεδούχοι είχαν ανοίξει το σκορ στο 24ο λεπτό χάρη σε γκολ του Πελάεθ, ωστόσο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων δέχτηκαν την ισοφάριση από τον Γραικό, ο οποίος χάρισε τον βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους.

Παρά το γκολ που δέχτηκαν τα Τρίκαλα παραμένουν αήττητα στο φετινό πρωτάθλημα εν αντιθέσει με τους «ερυθρόλευκους» που πήραν τον δεύτερο βαθμό τους σε τρεις αγωνιστικές.

Τρίκαλα (Αμανατίδης): Ζαρόπουλος, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος, Ντόσης, Σανδραβέλης, Ριζογιάννης, Τεγούσης, Τσίπρας, Λώττας (61′ Άλεξιτς), Πελάεθ (86′ Παπαγεωργίου), Σταματής (78′ Γρηγορόπουλος).

Ολυμπιακός Βόλου (Γράφας): Μακρυωνίτης, Γραικός, Μπουτζίκος, Βοσνακίδης, Φαζός (44′ Παπαϊωάννου), Τσιάρας, Σκοπελίτης, Ράντι (46′ Ντούνης), Κουτσιανικούλης, Στεφάνοβιτς (62′ Ρόκας), Τσίτας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Σάββατο (12/10)

Ασπρόπυργος-Καβάλα 1-0 (23' Σρέτσκοβιτς)

Κυριακή (13/10)

Τρίκαλα-Ολυμπιακός Βόλου 1-1 (24' Πελάεθ - 90+3' Γραικός)

Αιγάλεω-Ιάλυσος 1-0 (32' Μπαξεβάνος)

Νίκη Βόλου-Καλαμάτα 1-1 (3' Ροχάνο – 72' πεν. Οσμάναγκιτς)

Βέροια-ΠΟ Τρίγλια 2-1 (2' Ζούρκος, 80' Κανούλας – 73' Παπαδημητρίου)

Ιωνικός-ΟΦ Ιεράπετρας 0-1 (32' Αποστολόπουλος)

Διαγόρας-Θεσπρωτός 4-1 (6' Γεωργίου, 55' Γεωργίου, 78' Κέρι, 90' Γεωργίου – 88' πεν. Κόστα)