Προκριματικά Europa League: «Πάρτι» της Ρέιντζερς στο Γιβραλτάρ 4-0 (όλα τα αποτελέσματα)

Οι «Διαμαρτυρόμενοι» κέρδισαν 4-0 την Σεν Τζόσεφ και ουσιαστικά έκλεισαν από τώρα θέση στον δεύτερο προκριματικό γύρο του Europa League

Προκριματικά Europa League: «Πάρτι» της Ρέιντζερς στο Γιβραλτάρ 4-0 (όλα τα αποτελέσματα)

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε η Ρέιντζερς την αναμέτρησή της με την Σεν Τζόσεφ στο Γιβραλτάρ.

Οι «Διαμαρτυρόμενοι» κέρδισαν την αντίπαλό τους με το εμφατικό 4-0 στο πρώτο μεταξύ τους ματς για τον πρώτο προκριματικό γύρο του Europa League και ουσιαστικά εξασφάλισαν από τώρα το «εισιτήριο» για τον επόμενο γύρο του ευρωπαϊκού θεσμού, ενόψει και της ρεβάνς στο «Άιμπροξ» την επόμενη εβδομάδα.

Τα γκολ για την ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ πέτυχαν οι Τζακ, Όγιο, Γκόλντσον και Μορέλος.

Πέραν τούτου, η ΤΣΣΚΑ Σόφιας νίκησε με το ίδιο σκορ (4-0) την Τίτογκραντ στην Βουλγαρία, ενώ η Χάιντουκ Σπλιτ έφυγε με το «διπλό» (0-2) από την Μάλτα κόντρα στην Γκζίρα Γιουνάιτεντ.

Οι αγώνες ρεβάνς θα πραγματοποιηθούν τι τριήμερο 16-17 και 18 Ιουλίου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του πρώτου προκριματικού γύρου του Europa League:

ΣΗΜΕΡΑ

Σεν Τζόσεφ (Γιβραλτάρ) – Ρέιντζερς (Σκωτία) 0-4: 50’ Τζακ, 56’ Όγιο, 68’ Γκόλντσον, 77’ Μορέλος.

Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα) – Χάιντουκ Σπλιτ (Κροατία) 0-2: 44’ Γκιούρσο, 90’ Ντόλσεκ.

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο) 4-0: 40’ Εβάντρο, 53’ Ροντρίγκες, 55’ Γκέφερσον, 72’ Μαλίνοφ.

ΣΗΜΕΡΑ
18.55: Ζενές Ες (Λουξεμβούργο) – Τόμπολ (Καζακστάν)

ΑΥΡΙΟ
16.30: Πιούνικ (Αρμενία) – Σκούπι (Βόρειος Μακεδονία)
17.00: Ορνταμπασί (Καζακστάν) – Τορπέδο Κουταΐσι (Γεωργία)
17.45: Βέντσπιλς (Λετονία) – Τέουτα (Αλβανία)
18.00: Αλασκέρτ (Αρμενία) –Σκόπια (Βόρειος Μακεδονία)
18.30: ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος) – Πέτροκουμπ (Μολδαβία), Λάτσι (Αλβανία) – Χαποέλ Μπερ – Σεβά (Ισραήλ), Νάρβα Τρανς (Εσθονία) - Μπούντουτσνοστ Ποντγκόριτσα (Μαυροβούνιο).
19.00: Φλόρα (Εσθονία) - Ραντνίτσκι (Σερβία), Κουόπιο (Φινλανδία) - Βιτέμπσκ (Λευκορωσία), Σαμπάιλ (Αζερμπαϊτζάν) – Κραϊόβα (Ρουμανία).
19.30: Μπαλζάν (Μάλτα) - Ντομζάλε (Σλοβενία), Τρακάι (Λιθουανία) – Κι (Νησιά Φερόε), Ρουζόμπεροκ (Σλοβακία) - Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία).
20.00: Μπραν (Νορβηγία) – Σάμροκ Ρόβερς (ΕΙΡΕ), Μπρόντμπι (Δανία) - Ίντερ Τούρκου (Φινλανδία), Κρουσέιντερς (Βόρειος Ιρλανδία) – Β36 (Νησιά Φερόε), Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία) – Κουκέσι (Αλβανία), Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία) – Ενγκορντάνι (Ανδόρα), Ακαντέμια Πάντεφ (Βόρειος Μακεδονία) - Ζρίνσκι Μόσταρ (Βοσνία/Ερζ.), Ζαλγκίρις (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος), Λιεπάχα (Λετονία) - Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία), Μακάμπι Χάιφα (Ισραήλ) – Μούρα (Σλοβενία), Μάλμε (Σουηδία) – Μπαλιμένα (Βόρειος Ιρλανδία), Μόλντε (Νορβηγία) – ΚΡ (Ισλανδία), Ραντνίκ Μπιγιελίνα (Βοσνία/Ερζ.) – Σπάρτακ Τρνάβα (Σλοβακία), Σαχτιόρ Σαλιχόρσκ (Λευκορωσία) – Χιμπέρνιανς (Μάλτα), Σπεράντα Νισπορένι (Μολδαβία) - Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν).
20.30: Φόλα Ες (Λουξεμβούργο) - Τσιχούρα Σάτσχερε (Γεωργία).
21.00: Κόναχ'ς Κουάι Νόμαντς (Ουαλία) – Κιλμάρνοκ (Σκωτία), Ολίμπια Λιουμπλιάνα (Σλοβενία) – Ρίγας (Λετονία).
21.30: Τσουκαρίτσκι (Σερβία) – Μπανάντς (Αρμενία), Ντούναϊσκα Στρέντα (Σλοβακία) - Κρακόβια (Πολωνία), Γιουρόπα (Γιβραλτάρ) - Λέγκια (Πολωνία), Στεάουα Βουκουρεστίου (Ρουμανία) - Μιλσάμι Ορχέι (Μολδαβία), Ζέτα (Μαυροβούνιο) – Φέχερβαρ (Ουγγαρία).
21.45: Αμπερντίν (Σκωτία) – Ροβανιέμι (Φινλανδία), Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) – Χάουγκεσουντ (Νορβηγία), Κορκ (ΕΙΡΕ) - Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο), Σεν Πάτρικς (ΕΙΡΕ) - Νόρκεπινγκ (Σουηδία).
22.00: Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ζαλγκίρις Βόλνιους (Λιθουανία), Σιρόκι Μπρίγιεκ (Βοσνία/Ερζ.) – Καϊράτ (Καζακστάν).
23.00: Μπρέινταμπλικ (Ισλανδία) – Βαντούζ (Λιχτενστάιν), Στιάρναν (Ισλανδία) – Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία).

Το «ΦΩΣ» στην πόρτα σας και στον υπολογιστή σας